Új arcok a civil csapatban

A Csömöri Civil Egyesület nagyrészt már bizonyított, ismert képviselőire épít az őszi önkormányzati választáson.

(A képen a civil egyesület egyik népszerű kezdeményezése, a Pataksétány kialakítása és az Ulicska parkosítása.)

Fábri István polgármester mellett Eigler Tamás pénzügyi bizottsági elnök, Pásztor Sándor közbiztonsági bizottsági elnök, Tormay-Lesták Mária oktatási bizottsági elnök, dr. Szarka Zsuzsanna népjóléti bizottsági elnök és Tihanyi Ferenc környezetvédelmi tanácsnok indul a választáson. Emellett új, helyi és országos szinten ismert személyiségek is erősítik a képviselőjelölti csapatot, akiket az alábbiakban mutatunk be röviden.


Kadók Ferencné (Blahó Terézia)

Csömörön született és itt is él folyamatosan 67 éve. Özvegy, két gyermeke és két unokája van. Szakmai végzettségét tekintve közgazdász, diplomáját a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán szerezte. Szerepel a közigazgatási szakvizsgáztatók országos szaknévsorában. Címzetes főiskolai docensként tanított a Károly Róbert Főiskolán, kincstári megbízottként pedig két egyetem gazdasági tanácsának munkájában is részt vett. Négy éve nyugdíjas, jelenleg az Önkormányzat Pénzügyi, Ügyrendi és Ellenőrző Bizottságának külső, szakértő tagja. A Csömöri Evangélikus Gyülekezet presbitériumában is részt vesz, ahol pénztárosi feladatokat lát el. Aktív tagja az egyházi kórusnak.
Teljes szakmai pályafutását a köz-, illetve államigazgatásban töltötte önkormányzati-települési területen, majd központi szerveknél. Első meghatározó munkahelye Csömörön volt, ahol 17 évet töltött el, kezdetben gazdálkodási előadóként. Utolsó munkahelye a Magyar Államkincstár volt, ahol igazgatóként hatáskörébe tartozott az önkormányzati finanszírozás és a támogatások igénybevételének ellenőrzése is. Országosan elismert szakembere az önkormányzati pénzügyi szférának.

„A közszolgálatban töltött 45 év során folyamatosan az önkormányzatokkal összefüggő feladatokat láttam el az operatív gazdálkodástól kezdve, felügyeleti ellenőrzést, szabályozások előkészítését, majd irányítást. A költségvetés területén szerzett sokévi tapasztalatot felhasználva tudnám segíteni a helyi önkormányzat képviselő-testülete döntéseinek pénzügyi megalapozottságát, az adósság csapda elkerülését. Nagyon fontosnak tartom a közpénzek felhasználásának átláthatóságát, a közbeszerzések tisztaságának elősegítését.”
 


Hermányos Mária

1958-ban Nyírbátorban született, 1984-ben férjével Csömörön lelt közös otthonra. Két lányuk van és már második unokájukat várják. A Könnyűipari Műszaki Főiskolán üzemmérnöki diplomát, később tervezőgrafikusi diplomát szerzett. Férjével saját kft.-t alapítottak. Emellett termékfejlesztőként dolgozik az Összefogás az Egyenlő Esélyekért Nonprofit Kft-ben.
Grafikus tervezőként Csömör Nagyközség hivatalos címerének, majd a hamar népszerűvé vált Csömör logónak a megalkotója. Korábban az Iskolaszék elnöke volt Csömörön. A Magyarok Szövetsége Csömöri Közösségével készítette a Csermely című helyi közéleti lapot, továbbá a Csömöri Szent Korona Közösség társvezetőjeként könyvtárunkban öt éve szervezi a Sinka István Szabadegyetem előadássorozatát. 2006-ban egyik alapító tagja volt a Magyarországért Kulturális Egyesületnek, mely kiadta a Történeti Alkotmány, Magyarország ősi alkotmánya c. kötetet, amely az ő keze munkáját is dicséri. A Csömöri Ajándékbolt létesülése, az idén kiadott Úrnapi Virágszőnyeg Csömörön c. könyv születése is hozzá kötődik. A 2013-ban alakult Csömöri Szent Rita Karitász Közösség munkájában is részt vesz.
 
„Mozgássérült vagyok születésem óta, melynek a sok fájdalom mellett rengeteget köszönhetek. A természetes, szerves értékrend szeretete, az emberi jogok és az egészség mély tisztelete, a mindezeket átfogó keresztény hit megerősödött bennem a megpróbáltatások által. Nagyon fontosnak tartom, hogy Csömör a betelepülők számára is át tudja adni azt a hagyományokból öröklött közösségteremtő kovászt – modern technikai eszközökkel is –, amely a három nemzetiségű község legnagyobb értéke. Meggyőződésem, hogy az emberek közötti ellentétek fő oka a tájékozatlanság és a szeretethiány, melyet mai életünkben legjobban a civil közösségek tudnak feloldani.


Rajnai Henrik

53 éves, 1991 óta lakik Csömörön. 30 éve él boldog házasságban feleségével, három felnőtt korú gyermekük van, akik még egyetemre, főiskolára járnak vagy már lediplomáztak. A Kandó Kálmán Villamosipari Műszaki Főiskolán villamosmérnökként végzett. Évtizedeken keresztül vezetett multinacionális cégekben magas szintű technológiájú, több ezer fős elektronikai gyártásokat. Jelenleg egy magyar cégnél dolgozik termelési-fejlesztési igazgatóként.
Korábban tagja volt az országos Civilmozgalomnak, majd pedig a helyi Csömöri Civil Egyesületnek, amelynek 2012 óta ügyvezetője. A települési civil akciók (pataksétány kialakítása, külterületi szemétszedés stb.) aktív szervezője.

„Munkakörömből adódóan széles vertikumban ismerem a kétkezi dolgozóktól kezdve, a mérnökökön keresztül a menedzserekig az emberek problémáját, napi gondjait.  Úgy gondolom, hogy a mai Magyarországon ezek orvoslására – főként egy kis közösség esetében – csakis a civil gondolkodás tud megoldást nyújtani. 1990 óta, az első szabad választások után tapasztalom azt a mélységes, pártok által generált megosztottságot, ami országomat és a kis közösségeket, de még a családokat is széttépte. Tapasztalom az érdemtelenek, a tehetségtelenek erőszakos felemelkedését, a korrupció országrontó erózióját. A tenni akarás feszítő ereje az, ami a társadalomépítő civil szervezetek felé sodort.
Képviselőjelöltként célom elsősorban Csömör további fejlődésében részt venni, mint ahogy eddig is részt vettem, olykor szervezőként is faluépítő munkákban. Közvetlen célom, hogy munkahelyeket teremtsünk községünk minél több lakója számára, hiszen az Auchan melletti ipari környezet, a kínálkozó logisztikai lehetőségek, a jó megközelíthetőség nagy előny Csömör számára.”

Hozzászólok

CAPTCHA
Ez a kérdés vizsgálja, hogy vajon ember-e a látogató, valamint megelőzi az automatikus kéretlen üzenetek beküldését.